Nors nuotakos keliaraiščio metimo tradicija vieniems kelią juoką, o kiti į tai žiūri itin rimtai, ši tradicija kilo jau senai ir atlaikė laiko išbandymus. Net jei nuotaka ir nesiruošia mesti keliaraiščio pamergėms, dažna jaunoji pasilieka tai kaip papildomą pirmosios nakties aksesuarą.
Tačiau kaip kilo ši tradicija? Kaip dėvėti keliaraištį? Kas turi jį nupirkti? Visa tai atsakysime šiame straipsnyje.
Keliaraiščio atsiradimo istorija
Yra dvi teorijos apie keliaraiščio atsiradimo istoriją. Abi jas ir papasakosime. Pirmoji teigia, kad keliaraiščiai pradėti dėvėti XIV amžiaus Prancūzijoje. Tais laikais, kad santuoka būtų laikoma sėkmingai įvykusia, vestuvių svečiai norėjo turėti visus įmanomus garantus, jos visos procedūros atliktos. Todėl neretai pirmajai nakčiai į miegamąjį kartu su jaunaisiais keliaudavo ir draugai bei šeimos nariai. Keliaraiščio išnešimas iš kambario liudydavo, kad pirmoji naktis „užskaitoma“ ir santuoka įvyko.
Kita keliaraiščio kilmės istorija teigia, kad po vestuvių namo parsinešti jaunosios suknelės detalę laikoma didele sėkme. Todėl neretai nuotakos į vestuvių pabaigą būdavo su suplėšytomis ir išdraskytomis suknelėmis. Tad kuklesnės nuotakos ėmė dėvėti keliaraištį, kurį vakaro eigoje atiduodavo svečiams. Galiausiai kažkuriuo metu tai tapo jaunikio ceremoningu keliaraiščio metimu pabroliams.
Kas turi nupirkti keliaraištį?
Iš tiesų niekur nėra nurodyta, kas turėtų tuo pasirūpinti, todėl dažniausiai tuo rūpinasi pati nuotaka, derindama keliaraištį prie suknelės. Tačiau taip pat gražiu gestu laikoma, jei keliaraištį mergvakario metu būsimai nuotakai padovanoja jos draugės ir giminaitės.
Kiek kainuoja keliaraištis ir kur jį įsigyti?
Keliaraiščių kainos būna įvairios – nuo kelių eurų ir kelių šimtų eurų. Viskas priklauso nuo keliaraiščio medžiagos ir kitų detalių, tokių kaip akmenukai arba net brangakmeniai. Mūsų parduotuvėje galite įsigyti keliaraiščių nuo 4 eurų.